Baszta Lontowa

Kołobrzeg oprócz uzdrowiska i malowniczej miejscowości wypoczynkowej to także miasto pełne militarnych zabytków. Jednym z najstarszych takich obiektów jest średniowieczna Baszta Lontowa znajdująca się przy ulicy Stanisława Dubois.

Obiekt ten bywa również nazywany basztą prochową, choć w rzeczywistości taką nigdy nie był. To jedyny budynek obronny z dawnego okresu, który zachował się w tak dobrym stanie. Baszta pochodzi bowiem z XV w., a przebudowana została w 1960 roku. Budowla ta posiada 4 kondygnacje, jej zewnętrze ściany opatrzone są natomiast licznymi zdobieniami. W elewacji dojrzeć można także otwory strzelnicze.

Dziś, baszta jest siedzibą kołobrzeskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jeden z najsłynniejszych kołobrzeskich zabytków o militarnym przeznaczeniu. Basztę wybudowano w XV wieku, jako istotną część ówczesnych miejskich murów obronnych. W niektórych ścianach do dziś zachowały się otwory strzelnicze. Przebudowy po IIWŚ pozwoliły zachować średniowieczny budynek w całkiem niezłym stanie. Dziś służy jako lokalna siedziba PTTK.

Baszta Lontowa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Baszta Lontowa, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Baszta Lontowa.
  • Ulica
    Stanisława Dubois 20
    Baszta Lontowa mieści się przy ulicy Stanisława Dubois 20 w Kołobrzegu
  • 78-100 Kołobrzeg
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Baszta Lontowa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij