Bindaż - Alejka Miłości

Bindaż to nic innego jak niezwykła, iście magiczna alejka tworzona przez grabowe drzewa i krzewy, formujące coś na kształt tunelu lub szpaleru - a wszystko dzięki odpowiedniej konstrukcji naginającej gałęzie oraz pielęgnacji roślin. Bindaż nieopodal kołobrzeskiego Parku Teatralnego znany jest również jako “Alejka Miłości”.

Inne nazwy na taką parkową konstrukcję to kolebka, berso bądź chłodnik. To ostatnie określenie mówi najwięcej o praktycznym wykorzystaniu bindażu. W trakcie słonecznego, upalnego lata, w miejskiej przestrzeni trudno znaleźć równie zacienione i przyjemnie “zimne” miejsce.

Bindaż w Kołobrzegu liczy ok. 130 metrów długości. Jest pozostałością po parku założonym w połowie XIX wieku. Nosi on imię prof. Ryszarda Siweckiego - zasłużonego dendrologa, do 2002 r. kierownika tej sekcji Polskiej Akademii Nauk. Siwecki opracował pierwszy projekt rewitalizacji bindaża, który posiada status pomnika przyrody.

W 2009 r., za zgodą konserwatora zabytków, wymieniono starą konstrukcję kolebki na nową. W powszechnej opinii był to niewłaściwy krok, gdyż nowy szkielet nie jest tak dyskretny jak pierwotny.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Bindaż - Alejka Miłości adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bindaż - Alejka Miłości, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bindaż - Alejka Miłości.
  • Ulica
    Mickiewicza / Towarowa
    Bindaż - Alejka Miłości mieści się przy ulicy Mickiewicza / Towarowa w Kołobrzegu
  • 78-100 Kołobrzeg
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bindaż - Alejka Miłości opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij