Bulwar Jana Szymańskiego

Bulwar Jana Szymańskiego to nadmorska promenada nad wschodnią plażą Kołobrzegu, wybudowana w 1994. Poprzednia aleja spacerowa uległa nieodwracalnemu zniszczeniu w trakcie wyjątkowo gwałtownego sztormu.

Bulwar ciągnie się przez ok. 600 metrów, od latarni morskiej przy wejściu do portu aż do kołobrzeskiego molo i jednego z sanatoriów w dzielnicy uzdrowiskowej. W czasie wakacji przy szerokiej i zadbanej alejce rozmaite stragany z pamiątkami, lokale gastronomiczne czy budki z lodami wyrastają równie gęsto jak w lesie grzyby po deszczu. Stylowe elementy małej architektury uzupełniają niezwykły klimat tego miejsca.

Jest też jeden element “dużej architektury”, który przyciąga na deptak rzesze turystów, zwłaszcza zainteresowanych historią - Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Na patrona promenady wybrano współtwórcę Polskiej Żeglugi Bałtyckiej i jej pierwszego dyrektora Jana Szymańskiego (1932-1998), o czym przypomina pomnik w formie głazu i kotwicy.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Bulwar Jana Szymańskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bulwar Jana Szymańskiego, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bulwar Jana Szymańskiego.
  • Ulica
    bulwar Jana Szymańskiego
    Bulwar Jana Szymańskiego mieści się przy ulicy bulwar Jana Szymańskiego w Kołobrzegu
  • 78-100 Kołobrzeg
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bulwar Jana Szymańskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij