Galeria Sztuki Współczesnej

Powołana do życia w lutym 1988 roku Galeria Sztuki Współczesnej, mieści się w jednym ze skrzydeł zabytkowego budynku miejskiego ratusza. GSW w Kołobrzegu prowadzi aktywną działalność edukacyjną dla dzieci, jednak jej podstawowym zadaniem jest prezentowanie wartościowej sztuki z różnych dziedzin - przede wszystkim plastycznych.

Rzecz jasna główną oś ekspozycji i czasowych wystaw zajmują dzieła artystów żyjących i tworzących w XX i XXI wieku. W kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej prezentowano prace twórców takiego dorobku i formatu, jak Władysław Hasior, Antoni Fałat, Zdzisław Beksiński, Józef Szajna czy Marto Anto.

Instytucja organizuje również cykliczne imprezy kulturalne, jak Biennale Sztuki Sakralnej SACRUM czy Ogólnopolskie Biennale Pasteli. Galeria Sztuki Współczesnej jest placówką funkcjonującą w ramach Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Mieszcząca się w miejskim ratuszu placówka promująca dzieła sztuk plastycznych. Zarówno lokalnych artystów, jak też uznanych w całym kraju i poza jego granicami twórców. Prezentowano tutaj prace m.in. Władysława Hasiora, Zdzisława Beksińskiego czy Józefa Szajny. Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu prowadzi również działalność warsztatowo-edukacyjną.

Galeria Sztuki Współczesnej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria Sztuki Współczesnej, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria Sztuki Współczesnej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria Sztuki Współczesnej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij