Marina Solna

Znajdująca się w południowej części portu Marina Solna (ul. Warzelnicza 1) jest jedną z najnowocześniejszych przystani jachtowych na polskim wybrzeżu. Na miejscu można m.in. bezpiecznie zwodować swój jacht, zatankować łódź, umyć ją, uzupełnić zapasy, poddać niezbędnym pracom konserwacyjnym i remontowym czy też zacumować na stałe.

Jednocześnie może tu przebywać 100 jednostek, przy czym pojemność regularnie jest zwiększana. Centrum zapewnia wszelką niezbędną infrastrukturę i jak chwalą się władze portu - w ciągu roku przez marinę przewija się blisko 1000 jachtów, pływających pod chyba wszystkimi banderami świata.

Powstanie przystani wiąże się z projektem rozwoju Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Dzięki temu miłośnicy nabierania wiatru w żagle i ryku silników motorówek mogą liczyć na bardzo komfortowe warunki. W klubie działają szkoły żeglarstwa i nurkowania. Zaplecze tworzą też m.in. kawiarenka, sklepik oraz salka konferencyjna.

Dodatkową atrakcją na terenie Mariny Solnej jest parkowy teren z Redutą Morast - jedną z wielu fortyfikacji, tworzących w przeszłości zespół fortów. Ten element Twierdzy Kolberg powstał pod koniec XVIII wieku (budowano go w latach 1770-1774). Zabytek w trakcie wakacji staje się areną imprez plenerowych. O nastrój dbają artyści, a zaopatrzenie zapewnia klimatyczna tawerna.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Efekt realizacji programu poważnej rozbudowy infrastruktury na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Marina Solna, jak na jedną z najnowocześniejszych przystani jachtowych przystało, zapewnia właściwie wszystko czego tylko mogą chcieć i potrzebować żeglarze. Marina powstała tuż obok zabytkowej twierdzy - Reduta Morast, która została wybudowana w 1774 roku.

Marina Solna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Marina Solna, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Marina Solna.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Marina Solna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij