Muzeum Patria Colbergiensis

Nie ma lepszego miejsca na poznanie dziejów Kołobrzegu i lokalnej historii - od strategicznego ośrodka handlowego, przez Twierdzę Kolberg po cenione uzdrowisko. Instytucję powołali miejscowi pasjonaci, propagujący lokalny patriotyzm i krzewiący postawę umiłowania do swojej patrii - małej ojczyzny.

Z czasem w powstanie Muzeum Patria Colbergiensis zaangażowały się również władze samorządowe. Placówka znalazła swoją stałą siedzibę w podziemiach miejskiego ratusza, magistrat wydatnie przyczynił się do wzbogacenia kolekcji wystawianych przedmiotów. A zbiory są naprawdę imponujące: ryciny, zdjęcia, rysunki, pieczęcie, broń, stroje, mapy, monety, banknoty, wyroby rzemieślnicze i jeszcze wiele, wiele innych.

Ekspozycję podzielono na 5 tematycznych sal:

  1. “Pod Zegarem” - przekrój przez kolejne stulecia;
  2. “Kołobrzeskiej Twierdzy” - sieć miejskich fortów;
  3. “Oblężenia Kołobrzegu w 1806 i 1807 roku”;
  4. “Kołobrzeg Kurort I Kategorii” - przyrodolecznictwo i uzdrowisko przed II Wojną Światową;
  5. “Kołobrzeskich Pionierów” - odbudowa miasta po 1945 r..
NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Muzeum Patria Colbergiensis adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Patria Colbergiensis, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Patria Colbergiensis.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Patria Colbergiensis opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij