Najstarsze dęby w Polsce

Nie każdy wie, że w gminie Ustronie Morskie, w pobliżu miejscowości Bagicz, znajdują się dwa olbrzymie pomniki przyrody, którymi są najstarsze dęby w całej Polsce. Prowadzi do nich nawet specjalnie stworzony Błękitny Szlak Turystyczny. W 2000 roku, drzewa te poddano profesjonalnemu badaniu dendrologicznemu i na jego podstawie, określono sędziwy wiek tych roślin.

Dąb „Bolesław”, którego wiek określono na 800 lat, jest wysoki na 30 m, a jego obwód liczony na wysokości 1,3 m wynosi 691 cm. Średnica jego olbrzymiej korony rozciąga się na 18 metrów. 19 sierpnia 2000 r., dąb ochrzczono imieniem Bolesław, na cześć króla Bolesława Chrobrego.

Dąb „Warcisław”, to nieco młodszy współtowarzysz Bolesława, liczący sobie ponad 640 lat. On z kolei nosi imię księcia Gryfity Warcisława III, z inicjatywy którego Kołobrzeg, w 1255 r. otrzymał prawa miejskie. Jego obwód wynosi aż 720 cm, a jego najwyższe konary sięgają aż 37 metrów.

Jedno jest pewne - te dęby budzą respekt i warto je zobaczyć podczas wypoczynku w Ustroniu Morskim, Kołobrzegu i okolicy.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Gmina Ustronie Morskie może się pochwalić nie lada atrakcją, ponieważ to na jej terenie rosną najstarsze dęby w kraju: Bolesław oraz Warcisław. Według badań wykonanych w 2000 r., wiek drzew określono odpowiednio na ok. 800 i 640 lat. Dęby imponują również rozmiarami - choć większy jest ten młodszy z pary. Do cennych pomników przyrody prowadzi specjalnie znakowany szlak.

Najstarsze dęby w Polsce adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Najstarsze dęby w Polsce, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Najstarsze dęby w Polsce.
  • Ulica
    Las Kołobrzeski
    Najstarsze dęby w Polsce mieści się przy ulicy Las Kołobrzeski w Kołobrzegu
  • 78-111 Rusowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Najstarsze dęby w Polsce opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij