Port handlowy

Port handlowy to m.in. magazyny, dźwigi i stanowiska przeładunkowe, no i przede wszystkim - największe statki w porcie. Do Kołobrzegu mogą wpływać 100-metrowe jednostki o maksymalnym zanurzeniu do 4,7 m. Poza gigantycznymi transportowcami, pływają tu też jednostki połowowe.

Podobno jeden rybacki kuter, choćby był najmniejszy i obsługiwany przez samotnego rybaka, zapewnia pracę przynajmniej 7 osobom na lądzie. Do Kołobrzegu trafia ok. 60% z całego polskiego połowu na Bałtyku. Przebywa tutaj ok. 115 rybackich jednostek.

Charakterystycznym punktem portu rybackiego jest fabryka lodu. Najwyższy w okolicy, z unikalną niebieską elewacją - trudno go przegapić. Kutrowi rufowemu nie opłaca się wychodzić w morze, jeśli w ładowniach nie ma przynajmniej 15 ton lodu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Bijące serce gospodarki w Kołobrzegu. To do części handlowej zmierzają największe jednostki wpływające przez Parsętę do miasta. Port może przyjąć statki mierzące nawet 100 m długości (przy zanurzeniu 4,7 m). Tutaj też przebywają miejscowe kutry rybackie. Wypływające z Kołobrzegu łodzie dostarczają nawet 60% wszystkich ryb, które łowią Polacy w Morzu Bałtyckim.

Port handlowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port handlowy, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port handlowy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port handlowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij