Ratusz

Stary, gotycki ratusz był niezwykłą budowlą. Ozdobiony pięcioma małymi wieżyczkami i jedną dużą strzelistą wieżą, był arcydziełem kunsztu architektury tamtego okresu.

Kołobrzeg, będąc bogatym hanzeatyckim miastem portowym, ściągał jednak w czasie wojen wielu nieprzyjaciół. Kres starego ratusza, nastąpił podczas napoleońskiego oblężenia w 1807 roku. Ratusz został dotkliwie zniszczony, a następnie podjęto decyzję o jego rozbiórce.

Część budowli jednak pozostała, służąc jako baza do budowy nowego ratusza. W latach 1829-32, nadworny architekt królewski Karl Friedrich Schinkel wybudował nowy ratusz, opierając się na starych gotyckich elementach. Nowy był równie niezwykły jak stary. Po zniszczeniach z II wojny światowej został całkowicie odbudowany.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Historyczna siedziba władz miejskich w Kołobrzegu stanowi doskonały przykład piękna gotyckiej architektury i stylu, który przyjął się w miastach zrzeszonych w związku handlowym Hanza. Dzisiaj ratusz to w dominującym stopniu rekonstrukcja, opierająca się na przebudowie z I połowy XIX wieku. Wciąż jednak stanowi wizytówkę i bardzo charakterystyczny punkt miasta.

Ratusz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ratusz, zobacz gdzie w Kołobrzegu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ratusz.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Ratusz - telefon: +48943524348
  • Ulica
    Armii Krajowej 12
    Ratusz mieści się przy ulicy Armii Krajowej 12 w Kołobrzegu
  • 78-105 Kołobrzeg
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ratusz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij