Wrzesień nad morzem Kołobrzeg - 3 najlepsze atrakcje

Wyjazd nad morze to bardzo dobry pomysł na udany wypoczynek, również poza letnim sezonem wakacyjnym. I to nawet w takich wypadkach, kiedy pogoda delikatnie rzecz ujmując nie dopisuje. Dokładnie tak, jak nie przymierzając w tegorocznym wrześniu. Kurorty takie jak Kołobrzeg to nie tylko dogodne położenie i nadmorski klimat, ale też znakomite atrakcje wszelkiej maści.

Dzięki nim wyjazd może się bardzo dobrze udać, nawet gdyby przez cały turnus lało, wiało i grzmiało. Wrzesień w Kołobrzegu wciąż gwarantuje całą masę możliwości, które zachęcają do przeczesania dostępnych ofert i zarezerwowania noclegów w jakimś przyjemnym ośrodku wypoczynkowym. Dlatego też redakcja noclegi.net.pl postanowiła wskazać 3 najlepsze atrakcje turystyczne, jakie są dostępne w sezonie jesiennym.

1. Muzeum Oręża Polskiego - jak wszystkim doskonale wiadomo, wrzesień to nie tylko zakończenie wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego, ale też kolejne rocznice istotnych wydarzeń: wybuchu II Wojny Światowej oraz ataku ZSRR na Polskę. I choć zacięte walki o Kołobrzeg toczyły się w 1945, a nie 1939 roku, to wizyta w Muzeum Oręża Polskiego z pewnością pozwoli dowiedzieć się kilku nowych rzeczy o tym największym konflikcie w dziejach ludzkości, a także na temat wielu innych zdarzeń z historii naszego kraju. Największą atrakcją całej placówki, która ma kilka oddziałów w portowym mieście, zapewne okażą się prawdziwe pojazdy wojskowe, jakich używała polska armia. Na szczególną uwagę zasługuje Kołobrzeski Skansen Morski, gdzie znajdują się eksponaty związane z marynarką wojenną.

2. Park rozrywki Zieleniewo - wprawdzie Jacek Komuda pisze znakomite “easterny”, osadzone w realiach “Dzikiego Wschodu” (czyli Rzeczpospolitej Szlacheckiej), to póki co tematyczne parki tworzy się u nas w oparciu o amerykańskie westerny. Kto nie ma nic przeciwko hollywoodzkiemu Dzikiemu Zachodowi, może wybrać się do położonego tuż pod Kołobrzegiem miasteczka. Atrakcji w klimatach kowbojskich i indiańskich jest tu co niemiara: strzelanie z łuku i winchesterów, jazda na koniach, nauka okolicznościowych tańców, animacje w stylu napadu na bank… ale UWAGA. Mniej więcej w połowie września park rozrywki mocno ogranicza swoją działalność, sprzedając wyłącznie bilety spacerowe. Te wejściówki są rzecz jasna znacznie tańsze, ale pozwalają tylko na zwiedzanie wioski indiańskiej, miasteczka kowboi i mini-zoo - bez wystrzałowych fajerwerków.

3. Aquapark Milenium - znakomita propozycja dla zwolenników aktywnego, a zarazem nadzwyczaj przyjemnego relaksu. A jednocześnie wręcz idealny zamiennik dla zabawy na falach Morza Bałtyckiego, które we wrześniu dla przeważającej większości turystów będzie zdecydowanie za zimne. Aquapark w Kołobrzegu jest całkiem spory, zgrabnie łącząc klasyczną pływalnię sportową (basen 25-metrowy, 6 torów) z atrakcjami typowymi dla parków wodnych. Można tu skorzystać m.in. z basenów rekreacyjnych z biczami wodnymi, kaskadami, gejzerami (i innymi pokrewnymi urządzeniami), dwóch rodzajów saun, kilku wanien jacuzzi czy stanowisk do hydromasażu.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij